Archive for Июнь, 2012

„Хорохоринська церква: продовження столітніх традицій”

        Тисячолітня історія нашого народу свідчить, що у всі часи головною поставала в суспільстві  ідея національної єдності, дотримання головних моральних цінностей та християнських догм. Так вчили та виховували у школах за князів Володимира та Ярослава Мудрого, у братських школах та православних монастирях в умовах засилля католицизму, а в часи імперського панування про [...]

Проща до Озденіжської святині.

      Їдучи зі своєю сім’єю на престольний празник у сусіднє село, одного разу довелось підвозити немолоду жінку, яка до того ж ішла підпираючись ціпком. Зупинилась,  запросила  сідати, дорогою запитала: «Тьотю, ви їдете на празник бо маєте тут родину?» На що вона відповіла: «Ні моя дитино, у мене тут нікого немає, але я знаю, що [...]

Останній дзвоник в Недільній школі.

Православні Богослови учать» Якщо недільна школа стане згуртованою дитячої громадою — комфортним простором спілкування з православними однолітками і дорослими, то у важкий для дитини час це допоможе йому залишитися в Церкві»

Престольне свято у районній лікарні.

Дивовижна пора року літо. Земля прикрашається зеленню трав, розмаїттям квітів, повітря дише теплом, приємною вологою. Звідусіль долинають дзвінкі трелі птахів. Воістину  благодатна  пора подарована Творцем.

Свято у Коршеві.

Добрі традиції православного народу України знаходять місце у нашому житті. Хоча третій день Святої Трійці у церковному календарі відмічений як буденний, але для парафіян Хресто — Воздвиженського храму, села Коршів, біля Луцька — це свято.

Храм села Буяни.

Храм Різдва Божої Матері збудований у 1993 році.

Торжество у Білостоці.

Село Білосток, на Волині, має настільки велику і багату історію, що йому по -  доброму позаздрять великі міста обділені історичним минулим.

Зелені Свята.

Мабуть не випадково разом з християнською назвою свята — День Святої Трійці в Україні зберігається і давня — Зелені Свята. Адже це свято — торжество Духа Святого, який все наповнює і оживляє. 

Престольне свято села Голишів.

  Невеличке село Голишів налічує приблизно три сотні жителів, адміністративно належить до Боратинської сільської ради, Луцького району, але найголовніше -  село хоча і невеличке, а має свій храм. Ошатний сільський храм освячений в честь Святителя Миколая, архиєпископа Мірлікійського.

Престольне свято в Торчині.

Дванадцяте престольне свято відсвяткував храм святителя Стефана, єпископа Володимир — Волинського , що красується в буйному цвітінні яблуневого саду в центральній частині містечка Торчин.