Archive for Ноябрь, 2012

Пом’янули жертв Голодомору.

З благословіння Високопреосвященнійшого Ніфонта, митрополита Волинського і Луцького, в храмах Волинської єпархії була звершена заупокійна молитва по невинно загинувших людях в час Голодомору 1932 -1933 років.

Михайлівській церкві с.Великий Окорськ -225 років.

Село Великий  Окорськ  згадується під 1545 р. в документах Луцького замку, коли вдова Окорська забезпечувала разом з іншими господарями, постачання продуктів для Луцького замку.

Престольне свято у храмі Білого — Стоку.

Древня Волинь багата не тільки історією, але і старовинними спорудами: замків, фортець, монастирів і храмів. Сьогодні наша розповідь про древній храм — фортецю села Білосток, що біля Луцька.

Плащаниця Богородиці зігріває серця.

Нещодавно на нашу українську землю прибула одна з найбільших святинь православного світу- плащаниця Божої Матері.  Віруючі люди з трепетом читали у православних виданнях графік перебування святині: Київська Лавра,  Святогірська,  Почаївська.

Свято на честь ікони Божої Матері “Всіх скорботних радість“.

Життя  кожної людини складається з радісних і сумних миттєвостей. Коли нам радісно, ми спішимо поділитись цим почуттям з рідними і близькими нашому серцю людьми, це наші родичі, друзі, знайомі, наші батьки.

Престольне свято Богородичного храму у військовому госпіталі.

З давніх давен і до наших днів, чи в Лаврах чи в монастирі чи соборі, а чи в парафіяльному храмі де знаходяться місцево — шановані святині:  ікона чи мощі святих угодників Божих в день коли припадає їх пам ’ять звершується особливе торжество.

Божественна Літургія в древньому храмі.

В день памяті святого апостола Якова, в селі Шепель Луцького району, в храмі  була відслужена Божествення Літургія.   

Миколаївський храм села Смолигів.

Датується  пам’ятка архітектури 1743, ця дата вирізана над входом до церкви. Дерев’яний храм має деяку архаїчність та несиметричність.

Свято Заступниці Усердної — роду християнського.

Свято Казанської чудотворнї ікони Божої Матері – одне із найбільш шанованих у православному світі. Богородиця  явилася   у 1579 році в місті Казань при таких обставинах.

Престольне свято храму в день апостола Луки.

Народна мудрість вчить: -“ Хто не посіяв до Луки — не буде мати ні хліба, ні муки”.    Наш народ дуже шанує і поважає православні свята і своє життя тісно пов’язує з церковним календарем. Свідченням тому є древній храм в невеличкому селі Сірнички, на Волині, який освячений на честь апостолі і євангеліста Луки.