Archive for Февраль, 2013

Пам’яті друга. Ігумена Іллі.

Цьогоріч в лютому виповнюється п’ять років, з дня трагічної смерті ігумена Іллі. Час швидко плине, події  змінюються одна за одною, радісне переплітається з сумним. Говорять, що час хороший лікар, затягує старі рани, стирає з пам’яті трагічні і радісні моменти людського життя. В деякій мірі це так, але людська пам’ять не може забути повністю, з часом [...]

Стрітення Господнє.

Весь православний світ 15 лютого відзначає свято Стрітення Господнього. Згідно з законом Старого Завіту ( Лев. 12, 2 — 8 ), першого сина, якого народила мати, на сороковий день після народження приносили в храм, разом із жертвою, в подяку Богові.

Водохреще у Білому — стоці.

Сині озера і чисті джерела — візитна картка Волині. З-під гори, на якій стоїть 377-річна Архангело — Михайлівська церква села Білосток Луцького району, б’ють цілющі джерела. До білих джерел розпочалося паломництво прочан з усієї Волині.

Село Білосток і древній храм.

Коли з Луцька їхати до Володимира-Волинського, але по дорозі звернути в село Білосток – дуже стародавнє, можливо, ще домонгольських часів. Там серед величезних валів і ровів, що подекуди добре збереглися (вони оточували відомий тут у XVI – XVIII ст. православний монастир), є одна з найважливіших пам’яток української архітектури – Архангело — Михайлівська церква, збудована в [...]

Ювілеї наших парафіянок.

В дні коли свята церква молитовно прославляє Хрещення Господнє, дві парафіянки храму святителя Стефана у смт. Торчин — Наталія Дацюк і Фаїна Кирилова святкують ювілеї.

“Днесь вод освящается естество.”

“Днесь вод освящается естество ” — ці тропарі виконуються святково і величаво. Для того щоби кожен міг зрозуміти і відкрити для себе сакраментологію свята Богоявлення. В них в поетичній формі, але богословськи виразно відкривається зміст свята Хрещення Господнього.