Archive for Январь, 2014

Днесь вод освящается естество…

Богоявлення— третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні християни відзначають 19 січня. З ним пов’язують хрещення на Йордані Іісуса Христа.

Вечір колядок Луцького районного благочиння.

- «А що другий празник, святого Василя…», — так співається у відомій всім колядці, а в містечку Торчин у день святителя Василія Великого співалася не одна колядка, їх лік ішов на сотні. У  місцевому будинку культури  очільник луцького районного благочиння, прот. Петро Приступа, разом із духовенством благочиння приймав колядників із усього району.

Новорічна молитва.

В день Обрізання Господнього і пам’яті Василія Великого православна церква святкує Новий рік. В період святок відзначають свято Обрізання Господнього, яку відбулося на восьмий день після народження і надання Богонемовляті імені Іісус.

Старий торчинський празник.

Старанням священика Стефана Тимінського у містечку Торчин у 1850 році було зведено і освячено православний храм на честь первомученика і архидиякона Стефана. На жаль цей храм не дожив до наших днів, але людська пам’ять зберегла традицію у цей день молитовно вшановувати святого Архідиякона Стефана.

Собор Пресвятої Богородиці.

На другий день Різдва Христового свята церква прославляє Божу Матір, яка послужила тайні Боговтілення. «Таїнство бачу я чудне і преславне: небом стає вертеп, престолом херувимським – Діва, ясла – вмістилищем, в яких спочиває Невмістимий – Христос Господь. Його, оспівуючи, величаємо!»

Різдвяні святкування у Торчинському храмі.

Кожен християнин з трепетом і любов’ю готується до приходу і у світ Христа Спасителя, адже Різдво Христове – одне з найвеличніших свят і чи не найбагатше за розмаїттям народних обрядів і звичаїв. Красиво й велично святкується Різдво на Україні, зокрема на Волині.