Різдв’яні святкування у торчинському храмі.

Рожество Христове є одним з найбільших християнських свят, котре має свої особливі традиції святкування. Це найбільш родинне свято в православному церковному календарі. Свята вечеря, яка збирає всю родину, народні і християнські традиції, колядки, спільна молитва в храмі – це все дає людині відчуття великого сімейного торжества.

Народження богомладенця Христа близьке для кожного християнина, незважаючи на те, наскільки глибока його віра і наскільки він воцерковлений. Але для нас, як православних християн, дуже важливо пам’ятати, що ми святкуємо і для чого.

Адже нас збирає до вертепу не дитинка Іісусик, а Спаситель, Який прийшов на світ, щоб визволити нас від прокляття гріха і смерті. При погляді на Богомладенця ми повинні не розчулюватись, бачачи Дитину, а згадувати, що в ясла поклався Бог, для того щоб відкрити нам шлях до спасіння. Тому дуже важливо готуватися до свята і в духовному і обрядовому напрямках.

В торчинському храмі святителя Стефана, єпископа Володимир — Волинського святкування розпочались богослужінням Навечір’я  - Царських Часів і Літургії Святителя Василія Великого. В саме свято Рожества Христового спозаранку відкрив свої двері гарно прикрашений храм живими квітами і красунею ялинкою. Не злякав богомольців навіть двадцятиградусний мороз.

Після вечірні вихованці воскресної школи, яка діє при храмі, показали театралізовану виставу про Марфу і Марійку, двох сестричок, які готувалися до свята Рожества Христового.

На третій день святок, в день пам’яті архидиякона Стефана, православні торчинці відзначають старий престольний празник. Православні торчинці шанують цього свят, як одного з покровителів містечка. Бо храми освячені на честь архидиякона Стефана існували у Торчині  з 1850 р. до  1961 р. Глибоке шанування  і народна пам’ять зберігають  традицію молитовно вшановувати святого архидиякона Стефана.

По благословінню, преосвященнійшого Нафанаїла, божественну Літургію у храмі смт. Торчин очолив прот. Євгеній Поліщук.  На богослужінні йому спіслужили настоятель храму прот. Анатолій Ткачук, ієрей Володимир Гринюк з Луцька і прот. Андрій Миткалик з Києва. За богослужінням співали два хори, місцевий і хор храму великомучениці Єкатерини з Луцька.

Особливі прохання і молитва були виголошені за українське військо і за мир в Україні.

А ще хочеться пригадати ту особливу атмосферу свята, яку створили піснеспіви свята — колядки. Адже за ці три дні свята їх вдалося почути близько сотні і що характерно, не одна із них не повторилася. Хай новонароджений Спаситель, якого ми величаємо і прославляємо в ці дні назавжди залишиться в нашому серці і житті.

 

 

прот. А. Ткачук. фото С. Кревський. 2017р