Великопісна сповідь духовенства.

Великий піст – особливий  для кожної людини, і тим більше для священнослужителя. Великий піст – час духовного і тілесного відродження, час для посилених молитов, справ милосердя та духовних подвигів.…З благословення  єпископа Нафанаїла, єпископа Волинського і Луцького у дні Великого посту кожен священнослужитель Луцького районного благочиння  приступив до Таїнства Сповіді в храмі Рождества Богородиці в селі Княгинінок, біля Луцька. Загальна сповідь відбулася 31 березня 2017 року.

Після прочитання молитов перед Таїнством Сповіді до присутніх священнослужителів з братнім словом звернувся духівник благочиння, протоієрей Василь Левковець. Отець-духівник закликав духовенство щиро покаятися в гріхах, тим самим очистити душу і наблизитися до Господа.

Кожен священик у цей день мав можливість попросити прощення за свої гріхи перед Господом і у своїх побратимів-сослужителів.

Загальна сповідь священнослужителів в дні Святої Чотиридесятниці — старовинна церковна традиція, адже Великий піст — це час молитви і покаяння, період загального духовного оновлення. Служіння священика вимагає великої відповідальності, адже він здійснює таїнства, які вводять людину в життя вічне. Священик як ніхто інший повинен виконувати заповіді Божі, повинен відчувати присутність Господа у своєму житті. З ранку і до вечора, з вечора до ранку він повинен пам’ятати про те, що Господь є Пастиреначальником  його життя.

Тому Сповідь духовенства — це велика й  значима подія в духовному житті благочиння. Крім того, загальна сповідь — це ще одна можливість священнослужителів зустрітися один з одним, поспілкуватися між собою, вирішити ряд питань, пов’язаних з парафіяльним життям і пастирським служінням.

прот. А. Ткачук. фото автора. 2017р.