Зустріч випускників Волинської семінарії через 20 років

31 травня 2018 року Волинська Духовна Семінарія зібрала у своїх стінах випускників, які  двадцять років назад залишили стіни рідної » Альма -матері». Це п’ятий випуск  семінарії після відродження її в незалежній Україні.

Пригадалось, коли ми поступали в 1994 році в семінарію на 25 учбових місць було подано документи від 160 абітурієнтів. Стараннями досвідчених  викладачів ВДС ( нині покійних ) – почесного ректора ВДС протоієрея Петра Влодека, митрополита Ніфонта (Солодухи), протоієреїв Володимира Ганжука, Адама Бровчука, Никанора Шимко, Констянтина Кришпіновича, Валентина Негоди, викладачів Степана Патія, Петра Мілясевича було відібрано кращі з кращих. І це правда.

Випускники нашого курсу  служать не тільки на теренах України, а навіть є кліриками Константинопольської Патріархії. Випускники Волинської Духовної семінарії випуску 1998 року служать на парафіях в Київській, Черкаській, Сарненській, Рівненській, Житомирській, Кам’янець — Подільській, Бориспільській, Вінницькій, Мукачівській, Шепетівській, Володимир -Волинській і рідній Волинській єпархіях. Декому із випускників довелося здолати  сотні кілометрів, аби мати можливість поспілкуватися  з друзями — однокурсниками. Адже час проведений в стінах ВДС об’єднав і зробив близькими та рідними чужих раніше людей.

Серед випускників нашого курсу є благочинні, монахи, викладачі семінарії, протодиякони і багато священиків, які заслужили повагу і шану своїх парафіян. Майже всі священики нашого курсу служать на перших своїх парафіях.

За час навчання нашим курсом було вперше започатковано піше паломництво студентів до Почаївської Лаври. Першу зустріч випускників відновленої ВДС теж було започатковано в нашому курсі. Багаторічним організатором наших зустрічей є наш однокласник, а нині викладач Літургіки Волинської Духовної семінарії, митрофорний прот. Петро Базюк. За що йому велика вдячність.

По милості Божій всі випускники в духовному сані, звершили Божественну літургію  з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, яку очолили архімандрит Аліпій (Сапіга) і протоієрей Василь Левковець, які  були нашими вихователями  і наставниками. В подячній молитві ми дякували Богу за Його милості та щедроти, адже серед наших однокласників  випускників нема померлих, всі живі і здорові.

В стінах рідної духовної школи  нас зустрічав архімандрит  Євменій, нинішній ректор ВДС, який з радістю прийняв нас і поспілкувавася. Прот. Василь Левковець провів для нас традиційну виховну годину в рідному класі. Побажав і надалі залишатися світильниками віри для всіх людей.

Вшанували випускники багаторічного ректора — протоієрея Петра Влодека, поклали квіти на його могилі і помолилися за упокій його безсмертної душі. Відвідали могилу прот. Адама Бровчука. Це воїстинну історичні особистості від яких нам довелося багато повчитися.

На завершення зустрічі випускники з викладачами зібралися на спільну трапезу, де разом згадували минулі роки, розповідали про свої досягнення, ділилися радощами і згадками про благодатний час проведений в стінах древньої Волинської Духовної Семінарії.

Прот. А. Ткачук. м. Луцьк. 2018р.