15 престольне свято у торчинському храмі святителя Стефана.

Вже 15 престольне свято у день пам’яті святителя Стефана, єпископа Володимир -Волинського відсвяткували православні торчинці.    За майже тисячолітню історію містечко Торчин, на Волині, завжди було православним. Разом із першими будівлями острова Застріжжя, ( нині район містечка Торчин ), поселенці — черкеси збудували храм на честь апостола Іоанна Богослова. Пізніше тут було споруджено і освячено православний храм на честь великомученика Георгія Побідоносця. Покровителями торчинці обирали собі великомученицю Варвару і апостола — першомученика Стефана, але на жаль ці храми не збереглися до наших днів. Нещадний час історії стер із лиця землі ці святині, але не зміг стерти із пам’яті людської.

З волі і ласки Божої у 2000 році в містечку Торчин постав і був освячений новий храм, на честь волинського святого — єпископа Стефана, який у 1091 -1094 роках перебував на Володимир -Волинській кафедрі.

І ось уже 15 років у новому храмі лине молитва, а особливо у день небесного покровителя -святителя Стефана.

Розпочалося богослужіння водосвятним молебном на церковному подвір’ї, яке звершив священик Віктор Обдар із села Печихвости, Горохівського району. Божественну Літургію очолив прот. Петро Базюк, який служить в храмі Всіх Святих землі Волинської у місті Луцьку. Проповідь за богослужінням виголосив прот. Василь Дем’яновський, який є настоятелем храму у с. Сирнички, Локачинського району.

На завершення торжества відбувся хресний хід довкола храму з особливою молитвою за мир в Україні, а настоятель храму прот. Анатолій Ткачук подякував всім священнослужителям і богомольцям за спільну молитву. Було виголошено уставне многоліття, дітки піднесли священикам квіти і хліб, а щедрі торчинські парафіяни пригостили всіх гостей смачним обідом.

Прот. А. Ткачук. фото Т. Дацюк. 2015р.