Свято Воскресіння Христового на парафії Святителя Стефана в Торчині.

З усіх великих празників нашого церковного року найбільш давній, урочистий і радісний — це світлий празник Христового Воскресіння. Він, як сказано в ірмосі  пасхального канону : «Царь и Господь, праздников праздник и торжество есть торжеств, …».Своїм воскресінням Син Божий зруйнував пекельні врата. Він дарував нам обітницю вічного життя у повноті радості Царства Божого та надію на майбутнє воскресіння усіх нас. Основа нашої надії — нерозривне перебування з Богом. Це є можливим, коли віра у воскреслого Іісуса Христа є серцевиною та сенсом нашого життя.

Святі Отці Церкви особливо підкреслюють значення і велич цього празника. «Пасха в нас, — каже святий Григорій Богослов у своєму пасхальному слові, — це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але і Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує зірки». А святий Іоан Золотоустий у свому слові на Пасху так звеличує Христове Воскресіння: «Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога? Воскрес Христос і ти повалене. Воскрес Христос і впали демони. Воскрес Христос і радіють ангели. Воскрес Христос і життя панує, Воскрес Христос, — і немає жодного мертвого в гробі, бо Христос воскрес із мертвих і став первістком померлих».

Свято Воскресіння Христового в парафії Святителя Стефана розпочалося опівночі пасхальним хресним ходом, було звершено пасхальну Утреню і Літургію. Особливого торжества додало прибуття єрусалимського Благодатного Вогню в Торчин, що був доставлений до Києва, звідти до Луцька де його прийняв владика Нафанаїл і вже з його рук прийняли і доставили в храм святителя Стефана наші паламарі.

прот.Анатолій Ткачук. фото Сергій К. 2017 р. Торчин.