Золоте весілля сім’ї Кревських

В середині лютого святкують своє золоте весілля у подружньому житті Микола Феодосійович і Галина Олексіївна Кревські з Торчина. Це подружжя добре знають і поважають в містечку. Микола Феодосійович місцевий житель, працював на багатьох керівних посадах. В сусідньому з Торчином селі Верхи знайшов молоду дівчину і хоча в тій сім’ї було три дівчини на виданні — обрав найстаршу Галину. Часу для залицяння було небагато, так, як Галина навчалася в далекому місті Звенигородка на Черкащині. Скромне листування і одразу запитання: »- Ти вийдеш за мене?» Галина Олексіївна сприйняла насторожено, але Миколина парубоча врода і наполегливісь лягли в серце молодої дівчини і вона дала добро на одруження.

Освідчення і заручини в цієї пари були особливими і я розповідаю це для молодого покоління, які хочуть у всьому шику, шарму і романтики. Тоді п’ятдесят років назад на це не звертали уваги — тоді цінилися: людяність, повага, честь і безумовно кохання. Заручини були без золотої обручки, як модно зараз, а навіть відбулися без…. молодої. Галину не відпустили з навчання  і гостина між сватами відбулася тільки з молодим біля якого стояв портрет нареченої.

Весілля гуляли скромне, але як годиться на два дні,  та й з чого було шикувати, коли мама Галини Надія була вдовою — фронтовичкою. Скромні нажитки і весільні подарунки разом з молодими оселилися в Торчині на Черкещині ( куток містечка). Ніяких медових місяців, а продовження навчання. Потім робота.

Лелека до  молодої сім’ї прилітав двічі. Спочатку приніс синочка, а згодом і донечку, дітей назвали іменами своїх батьків. Життя продовжувалося, були перемоги і поразки, але це не заважало виховати дітей і виростити п’ятеро внуків.

Нині Микола Феодосійович і Галина Олексіївна Кревські по соціальному статусі — пенсіонери, але вони є активними парафіянами храму святителя Стефана епископа Володимир — Волинського в Торчині. Хоча роки в них і не молоді, але вони завжди раді допомогти в храмі і довкола нього.

В день золотого весілля через хворобу вони не змогли прийти в храм, але запросили священика в свій дім для подячного молебну. Прот. Анатолій привітав ювілярів і наголосив, що не буває в супружньому житті  проблем у чоловіка чи жінки окремо, бувають спільні проблеми чи переживання. А якщо у сім’ї Кревських було п’ятдесят років чоловічих проблем і п’ятдесять років -жіночих, а в сумі то виходить сто років спільно пережитих, перестражданих, передуманих, переплаканих, але переможених проблем і ситуацій, бо нині видно результат — п’ятдесят золотих років сімейного щасливого життя.

Вся церковна громада храму святителя Стефана епископа Володимир — Волинського в смт. Торчин вітає » золотих молодят» з їх ювілеєм і бажає:

Минуло вже пів-віку з того часу,
Як в вашому житті цвіла весна.
І стільки прожито і пережито разом,
І скроні побілила сивина…
А в двері стукає ласкава осінь -
Багата, щедра, справді золота!
Як нагорода за любов і мудрість,
За ваші, в парі прожиті, літа.
За те, що зберегли свою родину
На хвилях часу, в радості й біді,
За те, що долю порівну ділили
І стали гідним прикладом в житті.
Тож будьте нам здорові і щасливі!
Хай спільний шлях ваш довго ще цвіте.
Ну а сьогодні ж хай лунає многоліття
Про ювілей ваш — весілля золоте!

Прот. А. Ткачук. фото з сімейного арфіву. 2018р. Торчин