Освячення престолу в древньому храмі села Смолигів

22 травня в день коли православна церква згадує одного з найбільш шанованих своїх святих —  святителя Миколая Мирлікійського, мені довелося молитися в одному з найдревніших храмів Волині.    Храм цей красується посеред села Смолигів на горбочку і ось уже 275 років приймає у своїх стінах богомольців. У Волинській єпархії налічується двадцять шість Миколаївських храмів, але преосвяшеннійший владика Нафанаїл, єпископ Волинський і Луцький  повважав за потрібне саме в цей день молитися в смолигівському храмі. І це не випадково, адже постала необхідність освятити новий престол для цього древнього і намоленого храму.

Старанням місцевої громади храм у Смолигові повністю оновлений. Зроблено капітальний ремонт стін, підлоги, іконостасу і от дійшли руки і до престолу. При відновлюваних роботах було знайдено дерев’яний хрест з написом:  » В царствование императора Александра II в управление епархией Преосвщ. Агафангела храм сей освящен во имя святого Николая 1870 года августа 30 дня благочинним 1 округа села Шеполь свящ. Иаковом Панкевичем, священиком местечка Торчина Иринархом Тиминским.»

І ось майже через півтора століття у храмі села Смолигів преосвященнійшим владикою єпископом Нафанаїлом, керуючим Волинською єпархією було освячено новий престол во ім’я святителя Миколая. По звершенню освячення на престолі було відслужено першу  Божественну Літургію разом з прибулим місцевим духовенством.

Після Літургії і хресного ходу довкола храму владика Нафанаїл звернувся до всіх зі словами повчання про те, що не випадково в дні коли церква згадує славні події Вознесіння Господа на небо, ми святкуємо пам’ять одного із найбільш шанованих святих у всьому світі. Життя святителя Миколая якраз і навчає нас, що нам смертним теж є можливість були з Воскреслим і Вознесеним Христом. Тільки за умови жити по евангельськи.

Владика Нафанаїл удостоїв церковних нагород найбільш активних парафіян в ділі оновлення древнього храму. Сільська голова Галина Прус від імені громади подякувала Владиці Нафанаїлу за молитви і наголосила, що він віднині є частинкою історії древнього Миколаївського храму села Смолигів на Волині.

Прот. Анатолій Ткачук. фото автора. с. Смолигів. 2018р.