Страсний Тиждень.

Страсним тижнем називається останній тиждень перед Пасхою. Таку назву цей тиждень має тому, що він присвячений споминам про останні дні земного життя Спасителя: Його страждання, хресну смерть і погребіння.

У ці дні християни роздумують про страждання Іісуса Христа і готуються до зустрічі з Ним. У богослужіннях, які правляться у ці дні в храмах, акцент робиться на муках і терпінні Спасителя.

Страсний тиждень — останній тиждень Великого посту, який передує святу Пасхи. У страсний тиждень згадується Таємна Вечеря, страждання, розп’яття і поховання Іісуса Христа. Усі дні Страсного тижня звуться «Великими» — Великий Понеділок, Великий Вівторок і т.д, також уживається епітет «Страсний».

Страсний тиждень у пам’ять про останні дні земного життя, страждання і хресну смерть Ісуса Христа, розпочинається з понеділка. У Великий понеділок Церква згадує старозавітного патріарха Йосифа, якого заздрісні брати продали в Єгипет, сказавши батькові, що його розірвали звірі. Поміркований Йосиф розглядається як прообраз зрадженого Христа.

У вівторок Страсного тижня віруючі згадують, як Христос навчав у храмі Єрусалимському і народ вважав Його пророком.

Велика середа — день віддання Ісуса на страждання і смерть. У цей день згадується євангельська подія: коли рада первосвящеників і книжників вже вирішила взяти Христа і вбити Його, в селищі Віфанія у домі Симона прокаженого, де зупинився в ніч на середу Іісус, одна «грішниця» вилила дорогоцінне миро на Його голову. Тут же в душі Іуди народився намір видати беззаконній раді Вчителя. Тому в церковній службі в середу прославляється «грішниця» і засуджується зрада Іуди.

Особливо важливими вважаються останні три дні перед Великоднем — Великі четвер, п’ятниця та субота. У кожний з них на службах читаються уривки з Євангеліє, що розповідають про страждання Христа.

У четвер віруючі згадують встановлення таїнства причастя Тіла і Крові Христових —  святої Євхаристії .

Велика п’ятниця — найскорботніший день, тому що саме в п’ятницю Іісус був розп’ятий і помер на Хресті, викупивши людські гріхи. Це день суворого посту.

У суботу тіло Христа «перебувало в гробі», але душею Спаситель зійшов в пекло і вивів з нього душі праведників.

смт. Торчин 2013 рік.