Святитель Миколай — улюблинець малечі.

В Україні, як і в усьому світі, святителя Миколая дуже шанують. На його честь названо багато храмів, його образ можна побачити в кожній церкві. Ікони з його зображенням є в багатьох домашніх оселях, а також у подорожніх, водіїв, моряків, які вважають його своїм заступником. У церкві можна замовити молебень Святому, а можна стати перед його іконою вдома і прочитати молитви та акафіст до Св. Миколая, що є в молитовниках. Головне, щоб прохання йшло від самого серця, було чистим і щирим. І диво станеться.

За свого життя святитель Миколай зробив безліч чудес: зупиняв буревії, рятував моряків від загибелі, припиняв війни, визволяв із в’язниць. Адже його праведні й чисті молитви доходили до Бога, і Господь здійснював його прохання. Християни його пам’ятають та шанують як історичну особу та великого святого.

Помер Святий приблизно у 345 році. День смерті Святого Миколая відзначають щороку 19 грудня за старим стилем.

Особливо шанують святого Миколая діти, які задовго до свята стараються бути чемними і вічливими, вчать вірші і готуються до зустрічі з святим. Адже слухняним діткам святий Миколай приносить дарунки, а неслухняні дітлахи знайдуть під подушкою різку.

В торчинському храмі святителя Стефана був відслужений молебен з акафістом святому Миколаю.  А наймолодші вихованці воскресної школи підготували вірші і пісні в яких прославляли життя і чудеса святого. Кожен з рук священика отримав подарунок і солодощі.

О. Ткачук. фото автора.2016р